Recept: Ontbijt – Gat in je bam
Geplaatst op 31 december 2015 by Lia
Een vreemde naam voor een gerecht dat eigenlijk zo makkelijk is dat we het vreemd vinden dat we er niet eerder op zijn gekomen. Brood, ei, boter! Meer heb je simpelweg niet nodig. Maar het is een grappige manier om je gebakken ei op brood te eten en het kost niet meer tijd. Ideaal dus voor het ontbijt op Nieuwsjaarsdag als je brak bent en behoefte hebt aan een goed ontbijt.
Ingrediënten
- Volkorenbrood, ongesneden
- Gezouten roomboter
- Biologische scharreleieren
- Grof zeezout
- Zwarte peper
Bereidingswijze
Dit gerecht werkt het beste met vers brood dat je zelf in dikke plakken kunt snijden. Vraag eens aan je bakker of hij een lekker volkorenbrood met pitten heeft, dat is het allerlekkerste. Je kunt uiteraard ook zelf je eigen brood bakken. Nog beter!
Snij dikke plakken van je brood van minimaal anderhalf tot twee centimeter dik. Besmeer, beide kanten, ruim met gezouten roomboter. Snij vervolgens een gaatje in het midden van het brood van ongeveer anderhalf bij twee centimeter.
Zet een pan op een middelhoog vuur en voeg wat boter toe aan de pan. Als deze gesmolten is voeg je sneden brood aan de pan toe. Keer de sneden een paar keer tot ze langzaam een kleurtje krijgen. Laat nu één kant bruin worden, keer de snede om en breek vervolgens een ei in het gaatje.
Zet het vuur nu iets lager en laat het ei stollen. Doe de deksel even op de pan zodat ook de bovenkant zachtjes kan garen maar kijk uit dat je het ei niet doorbakt.
Besprenkel het nu met een klein beetje grof zeezout en een goede snuf vers gekraakte zwarte peper en serveer met verse sinaasappelsap.
Vanaf deze plaats willen we iedereen bedanken voor alle reacties, tweets, Facebookreacties, mailtjes enz. in 2015! We hebben ontzettend veel zin in 2016 en hopen jullie weer hier (digitaal) te ontmoeten!
Liefs, Bart en Lia
Andere ontbijtrecepten: